Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ruszamy z Rewitalizacją Starego Centrum Żukowa!

17 stycznia 2018

16 stycznia 2018 r. podpisano umowę na wykonanie pierwszego etapu „Rewitalizacji Starego Centrum Żukowa” wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

Wykonawcą prac budowlanych o wartości 1.764.066,00 zł brutto jest firma budowlano - handlowa ASBUD Andrzej Dobka z Kartuz. Jest to pierwszy etap realizacji projektu unijnego „Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W ramach inwestycji zagospodarowana zostanie przestrzeń przy klasztorze pod przestrzeń publiczną ogólno-parkową. Realizacja inwestycji ma na celu poprawę i uatrakcyjnienie zagospodarowania przestrzennego historycznego centrum Żukowa oraz udostępnienie mieszkańcom na potrzeby rekreacyjne terenów zielonych w jego centrum poprzez utworzenie ścieżek pieszych wraz z oświetleniem parkowym, a także elementów małej architektury, m.in. ławek parkowych, altany, koszy na śmieci. Dzięki podejmowanym działaniom nastąpi uatrakcyjnienie historycznego centrum Żukowa, poprzez wyeksponowanie zabytków oraz stworzenie miejsca do rekreacji dla mieszkańców. Roboty budowlane planuje się zrealizować w terminie do końca czerwca 2018 r.

Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z Parafią Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie."


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-01-18 09:44:26)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-01-18 09:45:02)
Liczba odwiedzin: 2046
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij