Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
[baner w formacie jpg.] Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - powiększ

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

8 marca 2018

Od 2017 roku na terenie całego kraju funkcjonuje internetowa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowiąca narzędzie służące wymianie informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją.

Każdy użytkownik Internetu w sposób anonimowy może zaznaczyć na interaktywnej mapie zagrożenie, które w jego ocenie wymaga podjęcia działań przez Policję. Aplikacja jest bardzo cennadl realizowanych przez Policj działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.

Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku www.pomorska.policja.gov.pl


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-03-08 15:30:49)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-03-09 14:19:09)
Liczba odwiedzin: 451
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij